Psychiatra

Przychodnia PaxMentis

Aleje Ujazdowskie 26, Warszawa
Prywatna placówka
Minimalne doświadczenie
Specjalista
Wynagrodzenie od
70% od wizyty
Wymiar pracy
Pełny wymiar czasowy / Niepełny wymiar czasowy
Typ zatrudnienia
B2B

 PaxMentis to dynamicznie rozwijająca się placówka psychiatryczna zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy, specjalizująca się w kompleksowej opiece nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi.
  • Misją PaxMentis jest dostarczanie nowoczesnych, wysokiej jakości rozwiązań terapeutycznych, które są spersonalizowane pod kątem indywidualnych potrzeb pacjentów.
  • Zespół PaxMentis składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie psychiatrii, psychologii i terapii, którzy ściśle współpracują, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty leczenia.
  • PaxMentis stawia na profesjonalizm, empatię, a także na tworzenie przyjaznego i wspierającego środowiska pracy.
  • Dzięki dogodnej lokalizacji przy Alejach Ujazdowskich, zapewniamy łatwy dostęp zarówno dla pacjentów, jak i pracowników, co wspomaga szybki rozwój przychodni jako miejsca nowoczesnej pomocy psychiatrycznej.

 Zakres obowiązków:
  • Diagnozowanie i Leczenie Pacjentów:
    • Przeprowadzanie szczegółowych wywiadów i badań, które pozwalają na dokładną diagnozę różnorodnych zaburzeń psychicznych.
    • Opracowywanie i wdrażanie indywidualnych planów leczenia dostosowanych do potrzeb każdego pacjenta, zapewniając najlepsze możliwe wyniki terapeutyczne.
    • Praca z pacjentami cierpiącymi na różnorodne zaburzenia, takie jak depresja, lęki, zaburzenia osobowości czy psychozy.
  • Współpraca z Zespołem Terapeutycznym:
    • Ścisła współpraca z zespołem psychologów, terapeutów i innych specjalistów, aby zapewnić pełną i kompleksową opiekę nad pacjentami.
    • Koordynacja terapii we współpracy z różnymi specjalistami w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów leczenia.
    • Uczestnictwo w spotkaniach zespołu, gdzie omawiane są postępy pacjentów i wspólnie podejmowane są decyzje dotyczące dalszych kroków terapeutycznych.
  • Monitorowanie Postępów Terapii:
    • Regularne monitorowanie efektów leczenia, w tym ocena, czy cele terapeutyczne zostały osiągnięte.
    • Dostosowywanie planów terapeutycznych do zmieniających się potrzeb pacjentów.
    • Prowadzenie cyklicznych konsultacji i wizyt kontrolnych, które pozwalają na bieżąco oceniać skuteczność terapii.
  • Prowadzenie Dokumentacji Medycznej:
    • Zapewnienie dokładnej i zgodnej z obowiązującymi przepisami dokumentacji wszystkich działań medycznych.
    • Prowadzenie dokumentacji w sposób profesjonalny, który spełnia najwyższe standardy ochrony danych pacjentów.
    • Praca z elektronicznymi systemami dokumentacji medycznej oraz dbanie o zachowanie poufności i bezpieczeństwa danych pacjentów.
  • Udział w Edukacji Pacjentów i Rodzin:
    • Informowanie pacjentów oraz ich rodzin o dostępnych opcjach terapeutycznych, możliwych skutkach ubocznych stosowanych leków oraz innych aspektach związanych z opieką zdrowotną.
    • Edukowanie rodzin na temat strategii wspierania pacjentów w ich powrocie do zdrowia psychicznego oraz dostarczanie narzędzi, które pomogą w radzeniu sobie z chorobą psychiczną.
  • Rozwój Zawodowy i Szkolenia:
    • Uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach i innych wydarzeniach edukacyjnych mających na celu podnoszenie kwalifikacji.
    • Praca w dynamicznie rozwijającym się zespole, który stawia na innowacyjne podejście do psychiatrii.

  • Konsultacje Specjalistyczne:
    • Świadczenie konsultacji specjalistycznych dla pacjentów innych specjalistów.
    • Pomoc w diagnozowaniu i leczeniu trudniejszych przypadków.
    • Świadczenie porad dla innych lekarzy oraz udzielanie opinii na temat przypadków, które wymagają szczególnej uwagi.
  • Wsparcie w Tworzeniu Programów Terapeutycznych:
    • Pomoc w opracowywaniu i wdrażaniu nowych programów terapeutycznych, które są zgodne z najnowszymi trendami w psychiatrii.
    • Proaktywne podejście do doskonalenia narzędzi terapeutycznych.
  • Przestrzeganie Standardów Etycznych:
    • Przestrzeganie najwyższych standardów etyki zawodowej i dbanie o dobro pacjentów na każdym etapie terapii.
    • Współpraca z zespołem terapeutycznym w zgodzie z zasadami etycznymi.
  • Doradztwo w Zakresie Leków:
    • Ocena skuteczności stosowanych leków, zarządzanie ich dawkowanie oraz informowanie pacjentów i ich rodzin o możliwych skutkach ubocznych.

 Wymagania:
  • Wykształcenie i Uprawnienia:
    • Ukończone studia medyczne ze specjalizacją w psychiatrii.
    • Aktualne prawo wykonywania zawodu lekarza psychiatry na terenie Polski.
  • Doświadczenie Zawodowe:
    • Udokumentowane doświadczenie w pracy klinicznej jako lekarz psychiatra.
    • Doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu różnorodnych zaburzeń psychicznych.
    • Wysokie umiejętności interpersonalne oraz doświadczenie w pracy zespołowej.
  • Umiejętności Kliniczne:
    • Biegłość w prowadzeniu wywiadów diagnostycznych i opracowywaniu indywidualnych planów leczenia.
    • Znajomość aktualnych standardów leczenia psychiatrycznego oraz protokołów terapeutycznych.
    • Umiejętność prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
  • Umiejętności Interpersonalne:
    • Rozwinięte zdolności komunikacyjne, empatia oraz zdolność do budowania długotrwałych relacji opartych na zaufaniu.
    • Umiejętność współpracy z zespołem interdyscyplinarnym i otwartość na dzielenie się wiedzą z innymi specjalistami.
  • Cechy Osobowości:
    • Profesjonalizm, odpowiedzialność, rzetelność w podejściu do pracy.
    • Elastyczność w podejściu do pacjentów i zdolność do dostosowywania terapii do ich indywidualnych potrzeb.
  • Rozwój Zawodowy:
    • Chęć do uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach oraz ciągłe doskonalenie swoich kwalifikacji.
    • Zainteresowanie nowymi trendami i badaniami w dziedzinie psychiatrii.
  • Znajomość Przepisów i Standardów:
    • Znajomość przepisów prawnych regulujących zawód psychiatry oraz zasady ochrony danych osobowych pacjentów.

 Oferujemy:
  • Wsparcie Zespołu:
    • Przyjazne i wspierające środowisko pracy, które sprzyja dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami, aby wspólnie osiągać najlepsze efekty leczenia pacjentów.
  • Elastyczność i Równowaga:
    • Oferujemy elastyczny grafik pracy, który pozwala na zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
    • Grafik pracy dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.
  • Możliwość Rozwoju:
    • Stałe możliwości rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach i warsztatach edukacyjnych, aby pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami i badaniami w psychiatrii.
  • Komfortowe Środowisko Pracy:
    • Nowoczesne wyposażenie placówki, które pozwala na efektywną i komfortową pracę.
    • Dbamy o to, aby nasi lekarze mieli najlepsze narzędzia do pracy z pacjentami.
  • Atrakcyjne Warunki Finansowe:
    • Konkurencyjne wynagrodzenie, które jest adekwatne do Twojego doświadczenia i kwalifikacji.
  • Autonomia Zawodowa:
    • Cenimy wiedzę i umiejętności naszych lekarzy, dając im dużą autonomię w podejmowaniu decyzji klinicznych, zapewniając jednocześnie wsparcie w przypadkach, które tego wymagają.